• Sākums
  • Projekti
  • Sliežlicējvilciena PPR2MA restaurācijas projekts 2. kārta

BDK

Sliežlicējvilciena PPR2MA restaurācijas projekts 2. kārta

Projekta mērķis ir:

• nodrošināt autentiska, pilnīgi nokomplektēta šaursliežu kūdras dzelzceļu sliežlicējvilciena ППР2МА saglabāšanu nākošajām paaudzēm;
• apgūt, saglabāt un nākamajām entuziastu paaudzēm nodot prasmes un zināšanas par pārvietojamo pagaidu sliežu ceļu būvniecību kūdras purvos, par sliežlicējvilciena ekspluatāciju;
• praktiski pielietot sliežlicējvilcienu Baložu kūdras muzejdzelzceļā gan sliežu ceļu remontam un jaunbūvei, gan demonstrāciju nolūkos plaši apmeklētos biedrības organizētajos pasākumos (piem. Muzeju nakts laikā).

Aktualitātes projekta gaitā tiek publicētas arī sadaļā Aktualitātes un sasniegtais

Projekta ietvaros plānots realizēt šādas aktivitātes:

  1. Sliežlicējvilciena celtņa vagona virsbūves restaurācija.

Projekts ir turpinājums iepriekš realizētājam projektam Sliežlicējvilciena PPR2MA restaurācijas projekts.

Šādā veidā tiks nodrošināts, ka Baložu kūdras muzejdzelzceļā plaši pieejamā veidā tiek saglabāts nākotnes paaudzēm unikālais kūdras šaursliežu dzelzceļu industriālais mantojums. Sagaidāms, ka pēc 10 gadiem šis varētu kļūt par vienīgo ekspluatācijā esošo sliežlicējvilcienu Latvijā.
Baložu kūdras muzejdzelzceļš veido pilnīgi dabīgu industriālā mantojuma ansambli, kurā šis sliežlicējvilciens harmoniski iederēsies, jo agrāk tāds tajā jau ir bijis un tas tiks turpināts izmantot pēc sava tiešā pielietojuma veida. 
Restaurācijas laikā tiks iesaistīti arī brīvprātīgie entuziasti, ne tikai lai sniegtu savu devumu industriālā mantojuma saglabāšanai, bet arī lai rūpīgi iepazītu celtņa vagona uzbūvi un tādā veidā sagatavotu tos nākamajam posmam pēc projekta pabeigšanas – praktisku pagaidu pārvietojamo sliežu ceļu būves prasmju apguvei un saglabāšanai, kā arī lokotraktora-elektrostacijas restaurācijai pilnai sliežlicējvilciena kompleksa funkcionalitātes nodrošināšanai. Sliežlicējvilciena celtņa vagona restaurācija tieši šobrīd ļauj organizēt unikālu prasmju pārņemšanu no pēdējiem funkcionējošajiem kūdras dzelzceļiem, pirms tie ir zuduši.
Sliežlicējvilciena komplekss ļautu ne tikai uzskatāmā, interaktīvā veidā sabiedrībai atainot, kā tika būvēti un pārcelti pārvietojamie kūdras dzelzceļi, bet arī sniegtu ieguldījumu Baložu kūdras dzelzceļa saglabāšanā, kolekcijas papildināšanā un tālākā atjaunošanā, jo ļautu veikt sliežu ceļu remontdarbus turpmāk vairs nepiesaistot nomas celtniecības tehniku, kas līdz šim biedrībai ir radījis būtiskas finansiālās izmaksas.

Projekts tiek realizēts, balstoties uz Valsts Kultūrkapitāla fonda piešķirot līdzfinansējumu (4750 EUR 2. kārtai), ziedojumu kampaņā savāktajiem līdzekļiem un citiem biedrības "Bānīša Draugu klubs" līdzekļiem. Kultūrkapitāla fonda projekta realizācijas termiņš ir 31.12.2022.

Lūdzam ziedot, pārskaitot uz bankas kontu:

LV79HABA0551051958003
Biedrība "Bānīša Draugu klubs"
reģ. nr. 40008187520

Mēs esam sabiedriskā labuma organizācija, un par veiktajiem ziedojumiem ir iespējams saņemt nodokļu atlaides.
Jau iepriekš pateicamies visiem atbalstītājiem un ticam, ka kopīgiem spēkiem mums tas izdosies!

Drukāt E-pasts