BDK

Augusta-septembra mobilizācija

Augusta beigas un septembra sākums tika izsludināts par vispārīgu brīvprātīgo spēku mobilizāciju uz 2,5 nedēļām - pulcējām visus pieejamos spēkus, ar kuriem veicām sliežu ceļu saskrūvēšanu un ieklāšanu 150 metru garumā, kā arī dažādus citus darbus, kas mums bija jāpabeidz līdz 13. septembrim (skat. Baltic Peat Producers Forum\'17 ekskursijas )!

Darba režīms - no pirmdienas līdz piektdienai strādājām gan darba laikā, gan vakaros pēc darba, kā nu kurš varēja, savukārt oficiālā talka notika 09. septembrī. Paldies visiem, kas atsaucās (34 dalībnieki 10 dienās, neskaitot talkā sanākušos), izdarīts tika ĻOTI daudz, un mēs kārtējo reizi pierādījām, ka kopīgā darbā esam spēks!

Iesākums pirms mobilizācijas saistīts ar zem dzelzceļa novietotās caurtekas remontu - jūlijā tika demontēts viss esošais ceļa līkums (pagrieziens no maģistrāles uz purvu), lai atsegtu piekļuvi caurtekas nomaiņai. Vēlāk, kad caurteka zem bijušā dzelzceļa tika nomainīta, tika nospraustas asis un izlikta jaunā līkuma trase. Lai nākotnē varētu droši līkumu izbraukt ar pasažieru vagoniem, tā rādiuss tika palielināts līdz 75 metriem (esošais bija ap 40 m), kā arī pirms līkuma tika ieklāta jauna R24 pārmija, lai izveidotu arī nelielu strupceļu Ziepniekkalna virzienā (kas kā izrādījās, mums pašiem ļoti noderēja zemes ievešanas laikā).

Gan projektējot, gan nospraužot trasi dabā apstiprinājās, ka esošā caurteka un zemes uzbērums ir par šauru, tāpēc tika iegādāti papildu caurtekas posmi, un tā tika no abām pusēm pagarināta, attiecīgi paplašinot zemes uzbērumu. To visu varat uzskatāmi vērot fotogrāfijās - kā sākotnēji nospraustā trase (baltā lenta ir atjaunojamā ceļa vidusass) abās pusēs bīstami šķērsoja caurteku nogāzes, un kā tas viss izskatās pabeigtā stāvoklī.

Reizē ar caurtekas ieklāšanu un liela apjoma grunts ievešanas darbiem, ar plašu brīvprātīgo atbalstu notika sliežu ceļu posmu saskrūvēšana jeb darbs "posmu darbnīcā". Tika sagatavotas iepriekš pēc izmēra piegrieztas un saliektas sliedes, kas tika sakrūvētas gatavos, saliektos posmos, kopā 11 gab. Šos posmus tikai atlika ievest ar vilcienu iekšā, un kā konstruktoru jeb 1:2 mēroga modeļu dzelzceļu sastiprināt kopā, un līkums tapa gatavs!

Mobilizācijas laikā notika arī 09.septembra talka, sīkāk par to skat: 09. septembris - talka 2017#12 - gatavojamies ciemiņiem.

Paldies visiem brīvprātīgajiem, kas atsaucās un nāca palīgā, kā arī paldies SIA "Pindstrup Latvia" un IK "Troodos" par atbalstu ar ekskavatoru tehniku!

Drukāt E-pasts