BDK

Vagona šūpulī - Muzeju naktī Baložos 19.05.2018

Ar devīzi „Vagona šūpulis” Muzeju nakts ietvaros 19. maijā apmeklētājus sagaidīja Baložu kūdras bānītis – ar brīvprātīgo dzelzceļa entuziastu spēkiem topošais šaursliežu muzejdzelzceļš. Ar ieskatu kūdras dzelzceļu vēsturē nonācām līdz pat mūsdienām – kā Baložos atdzimst vēsture un unikāls industriālais mantojums.

Vagona šūpulis - tā ir pasažieru vagonu ratiņu konstrukcija, kas atgādina bērnu šūpuļgultas piekari. Vagona šūpulis padara vagona gaitu līganāku un romantiskāku, īpaši līkumos. Izbrauc un sajūti, kā šūpo kūdras bānītis!

Muzejdzelzceļš pamazām top un attīstās, un ar katru gadu tas kļūst arvien interesantāks. 2018. gadā pirmo reizi kūdras bānītis vizināja apmeklētājus gan uz kūdras laukiem, demonstrējot tos un dažādu kūdras ieguves tehniku, gan arī ar bānīti varēja doties uz dzelzceļa otru galu, un pa vagona logu vērot kūdras fabriku un šaursliežu dzelzceļa depo ritošā sastāva kolekciju.

Šis ir jau trešais gads, kad kūdras muzejdzelzceļā norit Muzeju nakts pasākums. Dalība Muzeju nakts pasākuma ietvaros kļuvusi iespējama pateicoties brīvprātīgo dzelzceļu entuziastu regulāriem pūliņiem vairāku gadu garumā, kā arī biedrības „Bānīša Draugu klubs” atbalstītājiem un ziedotājiem. Īpašu pateicību par sniegto atbalstu muzejdzelzceļa izveidē izsakām uzņēmumiem SIA „Pindstrup Latvia”, SIA „Līvānu kūdras fabrika”, AS „Stružānu kūdras fabrika”, SIA „Olaines kūdra” un SIA „Klasmann-Deilmann Latvia”, kā arī sadarbības partneriem – Ķekavas novada domei un Latvijas Kūdras asociācijai.

Foto: D. Bušs, A. Galītis

 

Drukāt E-pasts