BDK

Caur purvu taure skan - Muzeju naktī Baložos 18.05.2019

Ar devīzi „Caur purvu taure skan” Muzeju nakts ietvaros 18. maijā apmeklētājus sagaidīs Baložu kūdras bānītis – ar brīvprātīgo dzelzceļa entuziastu spēkiem topošais šaursliežu muzejdzelzceļš. Ar ieskatu kūdras dzelzceļu vēsturē nonāksim līdz pat mūsdienām – kā Baložos atdzimst vēsture un unikāls industriālais mantojums

Muzejdzelzceļš pamazām top un attīstās, un ar katru gadu tas kļūst arvien interesantāks. 2019. gadā pirmo reizi apmeklētājus vedīs vilciens ar veseliem pieciem vagoniem, dodoties gan uz kūdras laukiem, demonstrējot tos un dažādu kūdras ieguves tehniku, gan arī ar bānīti varēs doties uz dzelzceļa otru galu, un pa vagona logu vērot kūdras fabriku un šaursliežu dzelzceļa depo ritošā sastāva kolekciju. Braucienā darbojas audiogids latviešu valodā.

Brauciena sākums - Baložos, Bērzu ielas galā, 175 m no krustojuma ar Dārzu ielu (skat. tikšanās vieta pie dzelzceļa), vilciens kursēs no 14:00 līdz 21:00, apmēram reizi 20 minūtēs, iekāpšana rindas kārtībā, izbrauciens par ziedojumiem (rekomendētais ziedojums 2 EUR/pers.). Automašīnas novietot apkārtnes ielās sākot jau no Baložu centra (max 750 m ar kājām). Sliktu laikapstākļu gadījumā pasākums notiks samazinātā apjomā. 

Šis ir jau ceturtais gads, kad kūdras muzejdzelzceļā norit Muzeju nakts pasākums. Dalība Muzeju nakts pasākuma ietvaros kļuvusi iespējama pateicoties brīvprātīgo dzelzceļu entuziastu regulāriem pūliņiem vairāku gadu garumā, kā arī biedrības „Bānīša Draugu klubs” atbalstītājiem un ziedotājiem. Īpašu pateicību par sniegto atbalstu muzejdzelzceļa izveidē izsakām uzņēmumiem SIA „Pindstrup Latvia”, SIA „Līvānu kūdras fabrika”, AS „Stružānu kūdras fabrika”, SIA „Olaines kūdra” un SIA „Klasmann-Deilmann Latvia”, kā arī sadarbības partneriem – Ķekavas novada domei un Latvijas Kūdras asociācijai.

Drukāt E-pasta adrese