• Sākums
  • Aktualitātes un sasniegtais

BDK

Ekskursijas 2021. gadā

Bānīša ekskursijas notiek tikai vasaras sezonā, taču priekšnoteikums ekskursijām ir vispārējā situācija saistībā ar CoVID-19, kā arī vai ierobežojumu dēļ nav aizkavējušies pirms sezonas nepieciešamie remontdarbi.

Šobrīd provizoriski ieplānotās muzejdzelzceļa ekskursijas:

  • 29. maijs, sestdiena - atcelts,
  • 26. jūnijs, sestdiena atcelts,
  • 31. jūlijs, sestdiena,
  • 28. augusts, sestdiena,
  • 18. septembris, sestdiena, Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākums,
  • 16. oktobris, sestdiena.

Papildus diena ekskursijām darba dienā - 15. oktobris, piektdiena. Uzņemšana tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Drukāt E-pasts

Kā koronavīruss bānīti apturēja

   Rīgas pievārtē Baložos, kopš 2013. gada entuziastu pulciņš atjauno un uztur kūdras bānīti. Hobijs savam priekam reizē ir industriālā mantojuma saglabāšana visai sabiedrībai. Reizi mēnesī ekskursantus vizināt sāka 2018. gada vasarā, līdz 2020. gadā “stopkrānu” norāva koronavīruss. Par neredzamā drauda redzamo ietekmi Baložu kūdras bānīša darbībā un ziedojumu lomu tā glābšanā būs šis stāsts.

Drukāt E-pasts

Noslēdzies projekts "Atbalsts brīvprātīgajam darbam dzelzceļu mantojuma vidē" #NVOfonds2020

Laika periodā no 02.03.2020 līdz 31.10.2020 biedrība organizēja brīvprātīgā darba talkas, kā arī dažādus talku darbam nepieciešamos sagatavošanās un tehnikas remonta darbus, lai ar brīvprātīgo spēkiem veiktu Baložu kūdras muzejdzelzceļa kolekcijas un sliežu ceļu saglabāšanas un saimniecības paplašināšanas darbus.

Drukāt E-pasts

Pārgājiens "Purva kurpe 2020"

Ar purva kurpēm pa Medema purvu! Kas bija iecerēts kā mazs eksperiments, izvērtās par vienu ļoti interesantu, kuplu un piesātinātu pasākumu!

15. februārī, sadarbojoties Ķekavas novada TIC, biedrībai Epicentrs, Baložu kūdras bānītim un SIA "Pindstrup Latvia", tapa unikāla ekskursija - pastaiga gan pa dabisku purvu, gan pa izstrādātiem un renaturalizētiem kūdras karjeriem, purva ezeru, kam sekoja kūdras ieguves lauku apskate, izbrauciens ar bānīti un Baložu kūdras fabrikas apmeklējums!

Drukāt E-pasts

Vairāk rakstu...